Předseda představenstva Axel Berger přechází do dozorčí rady, jeho nástupcem se stává Dr. Marcus Söldner


Předseda představenstva společnosti CarGarantie Axel Berger (62) přechází s účinností od 1. ledna 2019 do dozorčí rady společnosti. Funkci předsedy představenstva převezme Dr. Marcus Söldner a společně s Wolfgangem Bachem, členem představenstva pro finance a obecnou správu, povede společnost.

Po 20 letech činnosti v představenstvu, z toho 12 let jako předseda představenstva, se Axel Berger rozhodl přejít do dozorčí rady. Axel Berger nastoupil ke společnosti CarGarantie již v roce 1989 a působil na různých vedoucích  pozicích v oblasti prodeje až po činnost v představenstvu. Mimo jeho intensivní operativní činnosti v oblasti prodeje měla vliv na úspěch společnosti především neustálá strategická rozhodnutí – naposledy založení mezinárodní spolupráce IWS.  Díky dnešnímu objemu záruk ve výši 200 milionů eur a spolupráci s více než 40 výrobci a 23 000 prodejci se specializovaná pojišťovna se sídlem ve Freiburgu vyvinula z národně působící firmy ve společnost, která v oblasti pojištění záruk zaujímá vedoucí postavení na evropském automobilovém trhu. CarGarantie má v současné době mezinárodní zastoupení ve 22 zemích v Evropě a Asii.

Nový předseda představenstva Dr. Marcus Söldner (47) je již více než dva roky členem představenstva CarGarantie a až do svého jmenování předsedou představenstva nesl odpovědnost za západoevropské,  východoevropské a asijské trhy, stejně jako za oblast obchodního rozvoje  a marketingu. Před příchodem do společnosti CarCaratie působil na různých mezinárodních vedoucích pozicích v automobilovém průmyslu, mj. u společnosti Allianz, BMW Group a Nissan. Po svém působení jako jednatel společnosti Nissan Global Reinsurance, Ltd., kde odpovídal za celosvětový obchod v oblasti pojištění záruk, nastoupil v roce 2016 ke společnosti CarGarantie.

Wolfgang Bach (60) nese jako člen představenstva pro finance a obecnou správu odpovědnost za finanční oblast, controlling, produktový controlling, IT a Human Resources. Po přechodu Axela Bergera do dozorčí rady převezme další interní oblasti jako likvidaci škod a právní oddělení. Před svým nástupem ke CarGarantie zaujímal různé pozice v představenstvu koncernu Gothaer.

Výslovným cílem představenstva je další rozvoj vedoucí pozice na evropském trhu. V popředí bude stát rozšíření spolupráce s prodejci a výrobci a také vývoj doplňkových produktů v sektoru záručních programů a programů zaměřených na zvýšení loajality zákazníků, stejně jako další posílení servisních služeb.

Axel Berger, předseda představenstva (uprostřed), Wolfgang Bach, člen představenstva pro oblast financí a obecné správy (vlevo), Dr. Marcus Söldner, člen představenstva pro oblast prodeje (vpravo)